Měříme a zkoušíme

Měříme a zkoušíme


Jednoho krásného dne zjistíme, že naše staré skříně již dosloužily. Při otevírání jejich dveří se na nás vysype spousta oděvů a při otevírání šuplíku nám zůstane jeho čelo v ruce. Když k tomu připočteme ještě možná uvnitř bydlící červotoče, pokud máme skříně po rodičích, budeme muset uznat, že je nejvyšší čas ke koupi nového nábytku. Je to sice škoda, protože do těch starých skříní se toho vešlo neskutečně hodně, ale nedá se nic dělat. Funkčnost byla narušena. Začíná nám nová etapa života s novými skříněmi. Jenže potíž je v tom, že pokud se vám nějaké líbí, nevejdou se rozměrem.

vestavěná skříň

A tak zkoušíme další a další a pořád nic, a to už jsme byli i u čerta a ďábla. Když se nám to líbí, nevejde se. A když rozměry odpovídají, nelíbí se jako taková. Nu, dobrá, ale co s tím? Není to nějak složité řešení. Postačí přece jen se kolem porozhlédnout a vyzkoušet si co to znamená skříně na míru. Nemusíte hned kupovat, vybírejte. Vybírejte pečlivě, protože to není věc, kterou můžete z dva dny vyměnit jako ponožku. Základní věcí je vybrat materiál. Ten tvoří vlastně povrch a to ostatní, hlavně tedy to, na co se budete pravděpodobně do konce života dívat.

obsah skříně

Takže si musíte vybrat materiály https://sten-skrine.cz/fotogalerie/materialy. Nu a pak si změříte prostor, kam budou skříně náležet. Pokud si na to netroufáte, můžete se domluvit přímo s firmou, na kterou zde máte odkaz a kde si můžete ony skříně pořídit. Můžete jim sdělit požadavek na to, aby si to technik přijel změřit sám. Bude sice vypadat jako ňouma, ale zase budete mít stoprocentní jistotu, že tam skříně sednou. A kdyby ne, nese odpovědnost podnik a ne vy. Když měříte sami a seknete se o centimetr, může nastat hodně velký problém. Proto přehrát měření na technika a tím i případnou chybu není zase až tak od věci. Raději dát tři sta korun navíc než pak vyhodit skříň za tři tisíce.